Rekomendacje

***

I have come to the Dobry Ośrodek after 40 years of drinking, keeping some control, but on the verge of losing the control totally. I was thus diagnosed “alcoholic in spe”. Ośrodek was recommended to me by one of my best friends who spent a month with Marek earlier. I had a lot of doubts how would it work. I am a theoretical physicist, a very rational person, and in short psychology, emotions and feeling were not my province. Amazingly, Marek immediately knew how to stimulate my appropriate attitude to the therapy, so that at the end the month in Ośrodek has changed totally my life. Not only I stopped drinking, but I have changed in psychological, emotional and every sense. Marek, thank you very much for everything!

Maciek L.

***

Przyjechałem do Dobrego Ośrodka po 40 latach picia z zachowaniem częściowej kontroli, ale na krawędzi całkowitej jej utraty. Zostałem zatem zdiagnozowany przez Marka jako „alkoholik in spe”.  Ośrodek polecił mi jeden z moich najlepszych przyjaciół, który spędził wcześniej miesiąc z Markiem. Miałem mnóstwo wątpliwości, jak to wszystko pójdzie. Jestm z zawodu fizykiem teoretykiem, osobą bardzo racjonalną i mówiąc w skrócie psychologia, emocje i uczucia nie były moją specjalnością. Marek w niesamowity sposób natychmiast znalazł sposoby, aby wykrzesać ze mnie odpowiednie nastawienie do terapii. W rezultacie miesiąc w Ośrodku całkowicie odmienił moje życie. Nie tylko przestałem pić, ale zmieniłem się kompletnie w sensie psychologicznym i emocjonalnym.  Marku, dziękuję Ci z całego serca za wszystko!

Maciek L.

***

Mój problem alkoholowy zaczął się jakieś osiem lat temu. Stopniowo, z roku na rok przybierał na sile, aż w końcu poczułem, że sięgam dna. Zacząłem przepijać życie, relacje z rodziną, własną wartość i szacunek do siebie. Próby odstawienia alkoholu nic nie dawały na dłuższą metę. Z polecenia mojej terapeutki postanowiłem wypróbować „Dobry Ośrodek”, choć byłem w stanie apatii i nie wierzyłem, że dam radę i uda mi się żyć bez alkoholu. Teraz, gdy przeszedłem miesięczny program terapii, czuję się jakbym zaczął żyć od nowa, z czystą kartą, pogodzony ze sobą, pogodzony z przeszłością i z ulgą wybaczenia sobie i innym. Odnalazłem sens istnienia, mam plan na przyszłość, a życie stało się ŻYCIEM, a nie konieczną egzystencją. Jako niepijący alkoholik muszę przyznać, że po terapii u Marka naprawdę da się żyć na trzeźwo. Warto włożyć serce w pracę nad sobą, aby odnaleźć siebie pod powłoką nałogu. Dziękuję Marku!

Tomek

 

***

My first opinion of Marek’s project was that it was a very friendly and warm atmosphere. I learnt a lot here, the most important thing that I learnt was the hierarchy of values, which taught me self-respect and that truth, love and trust were the most important aspects of my life. With these values in place I learnt that if I put these aspects of my life into action that I will live a long and successful life. Thanks to Marek’s project I feel now that I can get on with my life without having the burden of wanting drugs.

Darius

***

Mój problem z lekami zaczął się właściwie 15 lat temu. Problemy ze snem spowodowały, że dzięki lekom chciałem spać cały czas.Byłem na kilku odwykach, pomagało mi wielu pseudo specjalistów jednak czułem, że znikąd nie mogę uzyskać odpowiedniej formy pomocy. Poszukując trafiłem na Dobry Ośrodek. Uzyskałem pozytywne polecenie, więc spróbowałem. Nie tylko pozbyłem się moich problemów, ale zmieniłem całe swoje życie. Po terapii jestem szczęśliwym aktywnym człowiekiem. Odnalazłem sens, a lata spędzone w narkotycznym śnie uważam za masę straconego czasu.

Marku serdecznie dziękuję. (grudzień 2013)

 

***

Pobyt w Dolinie całkowicie odmienił moje życie i nadał mu sens. Nie znam lepszego ośrodka w Polsce i wybitniejszego terapeuty niż Marek Zygadło. Ten człowiek zasługuje na pełne uznanie i szacunek za fenomen swojej pracy. Ludzie często zadają pytanie jaka jest recepta na sukces w życiu? Sukces jest wynikiem planowania, uczenia się, kierowania oraz dążenia do celu. Trzeba też być we właściwym czasie we właściwym miejscu i spotkać właściwego człowieka. Dla mnie miejscem tym okazał się Dobry Ośrodek, a tym człowiekiem Marek Zygadło. Dzięki terapii mogę powiedzieć, że naprawdę warto żyć i cieszyć się trzeźwym życiem.

Polecam i pozdrawiam!

Wojciech  Olszański

***

Od wielu lat podziwiam pana Marka Zygadło znajdując inspirację w jego wizjonerstwie i pionierskich działaniach na niwie integracji psychoterapii redukcji szkód oraz ograniczenia używania środków psychoaktywnych. Nasza dotychczasowa współpraca obejmowała przygotowanie oraz prowadzenie szkolenia z dziedziny zintegrowanej psychoterapii redukcji szkód dla specjalistów z tej dziedziny. Przyglądałem się pracy Marka z uczestnikami kursu oraz personelem, i pozostaję pod wrażeniem jego umiejętności zrozumienia sytuacji drugiego człowieka i wspomagania go w dalszym rozwoju. Zwiedziłem prowadzoną przez niego instytucję i nadal pozostaję pod jej wrażeniem, ponadto przyglądałem się temu jak tworzył jedną z niewielu organizacji umiejących faktycznie integrować działania spod znaku harm reduction z pełnym spektrum terapii uzależnień obejmującym wymianę igieł i strzykawek, drop-in center, psychoterapię redukcji szkód, detoks medyczny, ośrodki rehabilitacyjne, terapię substytucyjną dla osób uzależnionych od opiatów, wspólnoty terapeutyczne ośrodki stacjonarne oraz opiekę postrehabilitacyjną. Jego program powinien służyć za wzór do nauki i model do powielania na całym świecie. W działalności, którą prowadzimy – Marek jest liderem na skalę światową; to człowiek, który pracuje z wielką pasją i odważnie podnosi jakość leczenia osób doświadczających problemów związanych z nadużywaniem narkotyków, a ponadto jest człowiekiem niezwykłym, twórczym i wspaniałym a także bardzo dobrym przyjacielem. Polecam Marka szczerze i bez jakichkolwiek zastrzeżeń.

dr Andrew Tatarsky
Centrum na rzecz Optymalnego Życia / www.andrewtatarsky.com
303 Fifth Avenue, Suite 1403 / New York, NY 10016 / 212-633-8157

***

„Byłem w wielu miejscach, gdzie szukałem pomocy. Dużo jest ośrodków, gdzie terapia jest realizowana przez społeczności terapeutyczne, pracę fizyczną, kontrolę itp., efekty takiej pracy nie są zadowalające, mało tego – pacjentom odechciewa się leczyć ze względu na słabą ofertę terapeutyczną i odgórne traktowanie ich.  Zdecydowanie jest to pierwszy ośrodek, gdzie nie musiałem udawać kogoś innego i mogłem podąć uczciwą terapię.        W Polsce jest niestety coraz mniej takich miejsc, ja miałem szczęście, że spotkałem właściwego człowieka w trudnym okresie mojego życia. Marek Zygadło jest wspaniałym terapeutą, profesjonalnie podchodzi  do sprawy uzależnienia, jak i pomógł mi w wielu innych aspektach życia  dotyczących min. spraw z przeszłości i obszarów  nie ponazywanych problemów, które każdy z nas ma. Nigdzie indziej nie znalazłem tak szerokiej oferty terapeutycznej i nie spotkałem się z tak dużym i szczerym zaangażowaniem w pracę terapeuty.”

Dobry Ośrodek  27 marca 2013 r.                                        były Pacjent 


***

Pobyt w Dobrym Ośrodku

pokazał mi, że w okresie mojego życia kiedy zażywałem  środki  psychoaktywne, zatraciłem się do tego stopnia, że nie wiedziałem kim jestem. Picie, branie i granie już nic mi nie dawało, męczyło mnie.  Byłem w innym świecie, który sam sobie zafundowałem, w świecie marzeń nie do zrealizowania. Nie czułem gruntu pod nogami. Byłem oderwany od rzeczywistości. Nie wiedziałem kim tak naprawdę jestem. Co jest dobre, a co złe? Czym jest prawda, a czym kłamstwo? Nic nie wiedziałem.  Nie miałem własnego zdania. Czułem, że ktoś kieruje moim życiem.  Chciałem każdemu dać szczęście, którego nie zaznałem. Szukałem miłości, której sam nie umiałem dawać. Teraz czuję i wiem, że mam wartość, dzięki której chcę z trzeźwym umysłem poprawić jakość swojego życia. Chcę cieszyć się każdym dniem. Realizować swoje cele  i troszczyć się o swoje zdrowie.  Teraz jestem pewien, że stąpam po drodze, z której kiedyś zboczyłem.  Z bagażem doświadczeń i z nowymi przydatnymi kierunkowskazami, które poznałem w Dobrym Ośrodku. Chcę kroczyć po niej uważnie, pewnym krokiem. Przede mną długa podróż, której końca nie znam. 

Szczerze polecam! Pozdrawiam,                                                                                                                                                                           Robert (alkoholik, narkoman, uzależniony od gier komputerowych).

 

***

Moja ocena terapii w Dobrym Ośrodku

Świadomie i z pełną determinacją przyjechałem do  Dobrego Ośrodka by poprzez terapię zredukować szkody powstałe w moim organizmie na skutek mojego nadużywania alkoholu. Ośrodek położony jest w bardzo spokojnym, pięknym i urokliwym miejscu z własnym mikroklimatem spodobał mi się bardzo. Potrzebowałem miejsca, w którym znalazłbym ciszę, wewnętrzny spokój i czas na refleksję. Moją terapię poprowadził doświadczony terapeuta z dużym stażem pracy z osobami uzależnionymi. 

W opracowanym przez Ciebie własnym systemie terapeutycznym zauważyłem twoje bardzo skuteczne podejście do pracy, zaangażowanie, nie oceniałeś mojego postępowania, nie krytykowałeś, nie zawstydzałeś, a wszystkie moje problemy nie stały się publiczną tajemnicą.  Twoja terapia pomogła mi poznać siebie, zajrzeć w głąb mojej duszy, określić moje problemy i sposób ich rozwiązywania, a nawet pokochać samego siebie, takiego jaki jestem; mówię co myślę, piszę co mi serce podpowiada. Ustalenie hierarchii moich wartości i celów życiowych pozwoliło mi uwierzyć w siebie, umocniło w przekonaniu, że jestem wartościowym człowiekiem.  Atmosfera panująca w tym domu również przyczyniła się do poprawy mojego samopoczucia. Pod troskliwą opieka Pani  domu wspaniałej i smakowitej kuchni, wróciła mi sprawność fizyczna, a za sprawą wszystkich domowników, z których każdy jest po trosze terapeutą, sprawność psychiczna. Powrócił dobry humor i zabawa, jestem uśmiechnięty i zadowolony, wróciła mi radość życia.  Z takim bagażem wiadomości i wiedzy na temat mojego uzależnienia z żalem opuszczam Dom, dom do którego chętnie się wraca by miło i konstruktywnie spędzić czas, ale pozytywnie nastawiony do dalszego życia i wiem, ze muszę wytrwać w moim postanowieniu.  Za to wszystko co zrobiliście dla mnie serdecznie dziękuję.

28.07.2012 r. Dolina Bedkowska – Sokolica

 „maf”

***                                                                                                                                                                                                                       Olsztyn 28.08.2012 r.

Nie znam Dobrego Ośrodka, ale od wielu lat znam Marka Zygadło i dla tego jestem głęboko przekonany, że jeżeli on prowadzi ośrodek terapii to jest to bez wątpliwości dobry ośrodek. Moja znajomość z Markiem zaczęła się końcem ubiegłego wieku, była burzliwa i pełna zawirowań. Jego osoba budziła u mnie skrajne uczucia – od bezkrytycznego uwielbienia i uznania za życiowego przewodnika, po nienawiść i krytykę całego postępowania. Myślę, że takie skrajności są częste w relacjach terapeuta-pacjent.

Po latach widzę, jak wiele od Niego otrzymałem i jaki miał wpływ na moje życie. Wiem z wielu przykrych doświadczeń, jak trudne jest radzenie sobie z uzależnieniem i jak wielką wagę ma indywidualne podejście do osoby zwracającej się o pomoc.

Zawsze będę pamiętał, jak olbrzymi wkład w moje obecne trzeźwe życie i godną starość wniósł Marek Zygadło i dla tego z całym przekonaniem polecam Dobry Ośrodek.

P.S.: Na dowód, że nie piszę zdawkowej reklamówki na jakiekolwiek zamówienie, a ze szczerej potrzeby serca i resztek rozumu, których nie zżarł alkohol nie chcę pozostać anonimowy, a wszystkich rozważających możliwość skorzystania z pomocy Dobrego Ośrodka proszę o kontakt.

Paweł Dura,

E-mail:  paweldeu123456@gmail.com

Tel.    513892274

Kontakt z Dobrym Ośrodkiem:                                                                                            

Marek Zygadło                                                                                                                       Tel. Kontaktowy: 517 660 422                                                                                               E-mail: marekzygadlo@dobryosrodek.pl