Rekomendacje

***

Chciałbym nadmienić, że treść poniższego komentarza, nie jest chwytem marketingowym, a drogowskazem do obrania odpowiedniego azymutu.
W pierwszej kolejności napiszę coś o sobie: Łukasz lat 33, uzależnienie krzyżowe (narkotyki, leki, alkohol) – wiem, sporo tego. Ale nie ma co się poddawać. Nie wiem jak wiele osób zobaczy ten komentarz i ilu z moich znajomych weźmie go na poważnie. W rekomendacji na stronie, której link załączam na samym dole wraz z numerem telefonu. Bo nie mam ochoty dalej ukrywać jak było w moim życiu. Ci co znali mnie ostatnimi laty, „wiedzieli” jak funkcjonowałem. Popadając ze skrajności w skrajność i w coraz  większe problemy. Czy upadłem na samo dno? Zapewne w wielu aspektach tak. Nadszedł czas na zmiany, które mogły być tylko pozytywne. Bo już nic nie miałem do stracenia. Pisząc tą wypowiedź mija pół roku mojej Abstynencji. Nie łatwo jest pisać o sobie, a tym bardziej o swoich problemach. Zwłaszcza,  gdy ma się w rodzinie terapeutów. „Mówią, że szewc bez butów chodzi”. Może i tak, ale ja właśnie pracując z moim ojcem Markiem Zygadło nad moimi problemami wychodzę właśnie na prostą, która nie jest lekką drogą. Bo nikt nie powiedział, że będzie lekko i łatwo. Pewnie zastanowicie się, jak to jest leczyć się u własnego rodzica. Powiem wprost sam nie wiedziałem, jak to będzie wyglądać. Może sam lubię stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Sam nie wiem, co mnie skłoniło do tego, lecz teraz patrząc z perspektywy czasu i okresu trzeźwego spoglądania na Świat z czystym sumieniem zapewniam, że nie żałuję. A wręcz chętnie polecę i zachęcę do terapii w Dobrym Ośrodku Marka Zygadło, każdemu kto chce zmienić swoje życie. Program jest zawsze indywidualny i dobrany do danej osoby. W moim przypadku też tak było, bo ustalenia zawsze są na początku jasne i klarowne. Nie było taryfy ulgowej. Program trwa 4 tygodnie. Czy to długo czy krótko? Od czegoś trzeba zacząć. Jakiś czas temu pewna, bliska mi Pani, zapytała mnie, co jest najtrudniejsze? Trwać w trzeźwości, czy co?, czy jak? Moja odpowiedź brzmiała zaryzykować! Ja zaryzykowałem i jestem tu gdzie jestem czyli 180 parę dni bez nałogów. Mam świadomość, że u każdego człowieka życie różne scenariusze piszę. Niektórzy upadali wiele razy inni po raz pierwszy, nie o to w tym wszystkim chodzi. W moim odczuciu chodziło o to, by wyznaczyć sobie cel i dążyć do niego. Ja postawiłem na inne życie trzeźwe i mniej konfliktowe. Budowanie zupełnie innych relacji z ludźmi, bo niejednokrotnie, dawniej miałem z tym ogromne problemy. Czas było skończyć z toksyczną przeszłością. Kończąc moją wypowiedź powiem wprost Marek jest znakomitym specjalistą, któremu udało się pomóc własnemu synowi. Jest to największym uznaniem, którego podważać nie trzeba.

Pozdrawiam serdecznie,

Łukasz Zygadło

Ps.

„Nie bójmy się pozytywnych zmian”, jak mówi motto Dobrego Ośrodka!

03 01 2021

 Terapia

Jestem pod wielkim wrażeniem odbytej w Dobrym Ośrodku terapii stacjonarnej. Trafiłam tutaj z polecenia znajomego, któremu Marek swoją terapią pomógł uporać się z ciężką depresją spowodowaną diagnozą o nowotworze złośliwym z bardzo niepewnym rokowaniem.

W tym momencie wiem już z własnego doświadczenia, że terapia w Dobrym Ośrodku pozwala nie tylko na poradzenie sobie z problemem najbardziej widocznym (jakim jest m.in. uzależnienie od substancji psychoaktywnych), ale sięga do źródeł problemu, którym są nasze osobiste traumy, trudne przeżycia, wyuczone od dzieciństwa przekonania na temat siebie i świata.

W czasie terapii, dzięki autorskiemu  programowi Marka po raz pierwszy miałam   możliwość przyjrzenia się sobie wnikliwiej, spojrzenia na siebie i świat z jeszcze większa sympatią i współczuciem  oraz uwierzyć w to, że mogę nie tylko poradzić sobie ze swoim uzależnieniem (w moim przypadku bardzo zaawansowanym), ale też poprawić ogólną radość życia, realizować marzenia, pomagać innym przy zachowaniu zdrowej równowagi.

Do ośrodka trafiłam w naprawdę fatalnym stanie, po doświadczeniach nawrotu choroby alkoholowej, w poczuciu bezradności wobec choroby i życia, wychodzę w przekonaniu o własnej wartości i sprawczości  oraz oczywiście z wiedzą i narzędziami, które są niezbędne do radzenia sobie w tej szczególnej sytuacji w jakiej są osoby  dotknięte uzależnieniem. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że praca „w środowisku naturalnym” dopiero się zaczyna, ale nowe wyzwania nauczyłam się traktować z zaciekawieniem, a niepowodzenia traktować jako lekcje do przerobienia.

Mając świadomość, że początek drogi po powrocie będzie wymagał wsparcia od kogoś, kto tego wsparcia potrafi udzielić, naturalnie zamierzam wspierać efekty terapii głównej spotykając się regularnie z terapeutą.

Same zajęcia z Markiem są niepowtarzalnym czasem możliwości obcowania z osobą o chyba niespotykanym  ogromie doświadczenia z osobami uzależnionymi, wszechstronnie uzdolnionym o wielkim sercu, którego nie obawia się używać 🙂

Atmosfera w Dobrym Ośrodku – wyjątkowa, serdeczna rodzinna. Kuchnia pani Irenki fantastyczna (a jestem osobą o specjalnych wymaganiach)

Kończę już tę laurkę, żeby nikt nie pomyślał, że Marek sam ją sobie napisał 😉

Za pół roku obiecuję napisać sprawozdanie, jak sprawy wyglądają z perspektywy czasu.

Nawet jeśli już macie za sobą długą drogę terapii, które nie poskutkowały, straciliście nadzieję  dajcie sobie jeszcze szansę na odzyskanie swojego życia.

Trzymajcie się.

Ola

08 09 2020

***

„Jeśli już jesteś tutaj i przeglądasz rekomendację „Dobrego ośrodka” to znaczy, że uważasz, iż w Twoim życiu czegoś brakuje. W moim przypadku był to brak kontroli nad substancjami (alkohol, narkotyki) to po pierwsze, a po drugie odczuwałem całkowity brak sensu życia a wręcz chęci do niego.

Przez ostanie kilka lat wielokrotnie sam próbowałem zrezygnować z alkoholu i narkotyków. Nienawidziłem siebie z każdą kreską, z każdym łykiem whisky coraz bardziej a jednak co jakiś czas wracałem do tego samego schematu. Coś co miało się stać okazjonalną przyjemnością, wentylem stresu stało się sensem mojego życia. Oczekiwałem końca dnia, końca tygodnia by móc spokojnie się nawciągać, napić i zapomnieć. Z biegiem lat uzależnienia coraz bardziej wpływały na moją rzeczywistość i moje codziennie życie. Zniszczone związki, problemy zdrowotne, długi, problemy z pracą, niezadowolenie z siebie, bezsilność, brak celu, brak znajomych. W pewnym momencie kiedy po kolejnym ciągu wypełnionym narkotykami, alkoholem, spojrzałem na siebie w lustrze stwierdziłem, że tak nie mogę. Że sam nie dam rady. Że nie chcę już tak dłużej. I tak trafiłem do Ośrodka p. Marka. Pierwsze słowa, które od niego usłyszałem to, że jestem wartościowym człowiekiem, ordynatorem swojego życia a moje uzależnienia to pacjenci. I tylko ode mnie zależy czy będę w stanie nad nimi zapanować. Od tego momentu rozpoczęła się moja droga ku poznaniu samego siebie, odkryciu swojej wartości i swoich celów.

Co więcej mimo mojego całego sceptycyzmu z otwartym umysłem podszedłem do masaży BARS. Muszę powiedzieć, iż nie do końca wiem jak to działa i co się dzieje, ale mi daje to niesamowity spokój oraz błogość. Mimo iż przez wiele lat borykałem się z poczuciem winy i przeżywaniem określonych sytuacji w głowie tak po masażu czuję się nie tylko pewny siebie ale dodatkowo czysty.

Pisząc o „Ośrodku” nie można nie wspomnieć o P. Irenie, która nie tylko dba o przygotowywanie codziennych smakołyków oraz komfort mieszkania, ale również zawsze służy wsparciem, rozmową oraz pomocą w trakcie całej terapii. Oprócz tego nie mogę nie napisać o Fergusonie (psie, który gra w piłkę lepiej niż większość polskich piłkarzy) oraz Filemonie (kocie, który zawsze znajduje się w trakcie jedzenia posiłków), którzy również swoją obecnością pomagają radzić sobie w trudniejszych momentach.

Atmosfera w Ośrodku jest niezwykle rodzinna, wypełniona terapią ale również czasem wolnym, dzięki któremu można na nowo odkrywać swoje pasje i je rozwijać. Co więcej dom znajduję się w urokliwym miejscu, gdzie spacery mogą być dodatkową pomocą na drodze ku uleczeniu.

Jeśli już doszedłeś/doszłaś do tego momentu mogę tylko powiedzieć, że pierwszy dzień w Ośrodku okazał się moimi ponownymi narodzinami dla siebie i dla świata. Tego i Tobie życzę. Na pewno sobie poradzisz”

B, lat 36.

***

Dobry Ośrodek Marka Zygadło

-Mam lat 35 wykształcenie wyższe. Nigdy mi na nic nie brakowało, wręcz z pieniędzmi nigdy nie miałem problemu. Brakowało mi tylko szczęścia i miłości w domu rodzinnym. Mój wzór do naśladowania (Tata zmarł 3 lata wcześniej) i od tego czasu zaczęła się równia pochyła. Przyjeżdżając do ośrodka byłem po 2 tygodniowym detoksie z powodu kokainy i marihuany. Miałem 9 miesięczną piękną córkę, której prawie nie widziałem od narodzin z powodu nałogu. Żona wyrzuciła mnie z domu więc mieszkałem po domach radości, knajpach, a  czasami na dworcu. Moja rodzina odwróciła się ode mnie, a wręcz zaczęła wykorzystywać moje słabości. W pracy wszystko mi się waliło z dnia na dzień, a ja obwiniałem wszystkich tylko nie siebie za powstające problemy. Odciąłem się całkowicie od przyjaciół, ponieważ wydawało mi się, że wszyscy byli przeciwko mnie. Zaczynałem mieć coraz częściej problem z prawem, rozbiłem mój ukochany samochód i skuter.

Po pobycie 30 dniowym w Dobrym Ośrodku Marka Zygadło – wszystko zaczęło się zmieniać. Nie wciągam kokainy i nie palę trawki od ok.1,5 miesiąca. Przybrałem na wadze ok.15 kg – wróciłem do swojej wagi przed chorobą. Poprawiła mi się cera oraz nie mam worów pod oczami. Sypiam po 8 godzin i jestem wyspany. Nie mam problemów z zasypianiem. Z żoną pogodziliśmy się i dostałem ostatnią szansę – więc to pielęgnuje. Mam i mieszkam z piękną córką. Jestem szczęśliwy mam swoje nowe wartości i cele w życiu. Zrozumiałem, że istotną przyczyną choroby był dom rodzinny i toksyczni rodzice, ale nie tylko…

Wróciłem do pracy ale rozglądam się za inną,  gdzie będę bardziej szanowany. Reasumując moje życie uległo całkowitej zmianie. Chce mi się żyć i wstawać z łóżka. Mam pełno pomysłów na życie. Jestem silny i stabilny emocjonalnie. Wiem czego chcę i  dążę do celu małymi krokami. Po prostu kocham życie. Raz w tygodniu korzystam z masażu Access BARS, nie wiem jak to działa ale działa. Zakończę już na tym, bo zaraz trzeba będzie beatyfikować terapeutę…

Dziękuje Ci Marku za pomoc w walce z moim nałogiem.

Listopad 2018

Doktorek

***

Do Dobrego Ośrodka przywiózł mnie Dobry Człowiek. I wygląda na to, że zrobił to w najbardziej odpowiednimi czasie – bo chyba uratował mnie od śmierci… Oczywiście byłem przerażony. Jechaliśmy autem przez kilka godzin prawie przez całą Polskę, a ja nie wiedziałem, co mnie czeka. Na drugi dzień jak się trochę ocknąłem, to zobaczyłem, że  nie jest to miejsce z moich wyobrażeń o domu bez klamek i ostrym rygorze, tylko  zwykły dom z normalnymi ludźmi i przyjaznym psem i kotem. Terapeuta. P. Marek zapytał mnie, czy chcę coś zmienić w życiu. To odpowiedziałem, że wszystko. Nie chcę się już męczyć z codziennym piciem  piwek i setek (zestaw poranny i nie tylko). Terapeuta zrobił mi masaż BARS. Było to dość ciekawe doświadczenie. W czasie masażu trochę się zdrzemnąłem ale potem czułem się zrelaksowany i spokojniejszy. Program terapeutyczny okazał się ciekawy i chyba skuteczny, bo teraz się bardzo dobrze czuję i straciłem zainteresowane alkoholem. Czas zleciał szybko, a wspólna praca okazała się  dość owocna. Zabieram ze sobą mój własny program pracy nad sobą i mam tam pełno przydatnych strategii działania, chroniących mnie przed nawrotem choroby. Muszę tylko o nich pamiętać i odpowiednio stosować w razie zagrożenia. Śmiało mogę powiedzieć, że to miejsce i ten program ma trafną nazwę – Dobry Ośrodek. Wszystkim, którzy uwierzyli we mnie serdecznie dziękuję za wsparcie.

Maciej

24.09.2018 r.

***
Indywidualny Program Pozytywnych Zmian (IPPZ), to narzędzie terapeutyczne, które każdy Pacjent Dobrego Ośrodka opracowuje dla siebie na miarę swoich osobistych potrzeb.
Jakie znaczenie ma dla mnie mój IPPZ ?
Mój Indywidualny Program Pozytywnych Zmian, czyli coś co pozwala mi spojrzeć w głąb siebie, poznać siebie, kochać, szanować i zobaczyć świat trzeźwym okiem. Dużo rzeczy mogę zrozumieć i zaakceptować takimi jakimi są . Poznałem dezyderatę – przepiękny tekst o człowieczeństwie, spokoju i akceptacji. Wracam do niej raz dziennie i czytam. Poznałem także piękną piosenkę Nalepy pt. „Modlitwa”. Nastrój tej piosenki wpływa na mnie bardzo spokojnie wręcz refleksyjnie. Najważniejsze dla mnie jest to, że stworzyłem moją nową hierarchię wartości . Nadałem sens swojemu życiu kierując się Prawdą , najważniejszą moją wartością. Poznałem swoich pacjentów, których trzeba trzymać bardzo krótko i mieć cały czas oczy szeroko otwarte . Założyłem sobie cele do których będę dążył i sprawiał by stały się realne w planowanym terminie. Niektóre z nich już skutecznie wdrożyłem. Wprowadzam w codzienne życie pozytywne nawyki. Poznałem też swoje silne strony, które mam i nadal potrzebują swojego rodzaju ćwiczenia. Moje umiejętności życiowe cały czas są analizowane przeze mnie i wprowadzane w codzienność. Potrafię sam siebie ocenić, zobaczyć swoje umiejętności – potrafię mówić o swoich uczuciach. Poznałem swoje granice i stanowczo ich bronię. Stawiam Prawdę na pierwszym miejscu i dużo lepiej mi się żyje. Bez mojego IPPZ ciężko byłoby odnaleźć siebie , taki moje prawdziwe ja . Uważam IPPZ za mój osobisty podręcznik do normalnego, zdrowego, trzeźwego i prawdziwego życia.
Wszystkim którzy szukają „siebie” – polecam program Dobrego Ośrodka!
Andrzej

***

Mała podkrakowska miejscowość z malowniczym obrazem wsi, a w niej niewielki domek – „Dobry Ośrodek” Terapii Leczenia Uzależnień. Już sama nazwa może budzić niepokój. Albowiem tu nie leczy się ciała, tu się leczy dusze. Niepokój ten jednak mija, gdy na wstępnie słyszysz od Marka (terapeuty) „Ty nie cała jesteś chorobą” i taka przelotna myśl – czy kiedykolwiek ktoś tak do mnie powiedział? No, nie.
Wspaniała rodzinna atmosfera, gdzie nikt Cię nie osądza i nie ocenia, gdzie okazują Ci szacunek i zrozumienie, gdzie wchodząc na zajęcia masz świadomość, że strach i wstyd musi pozostać za drzwiami, bo tu i teraz nie ma na nie miejsca. To sprawia, że chce się tu być. Podjąć trud tej niełatwej terapii, mieć świadomość, że nie jest się w tym samemu, że jest ktoś kto pomaga, rozumie, kto dostarcza niezbędnych narzędzi. Mój terapeuta pomagał mi zrozumieć i zaakceptować siebie, rozliczyć się z przeszłością i wreszcie zająć się tym prawdziwym dziś, czyli tym co jest tu i teraz. Mówił że: „wszystko jest po coś, nawet stres”, pomagał zadawać sobie inne, nie rzadko trudne pytania, mówić „językiem ja”, otwierać się na innych ludzi i wszystko to co nas otacza. Ja jestem cząstka Wszechświata i mam prawo tu być. Jestem głęboko wdzięczna Markowi, za to że jestem dziś bardziej świadoma i pewniejsza siebie, że najzwyczajniej chce mi się żyć, żyć w trzeźwości, wprowadzać w to życie mądre, przemyślane zmiany i cieszyć się nimi. Jestem wdzięczna Irence nie tylko za przepyszne obiady i troskę o moje wygody, lecz również za wspólnie prowadzone rozmowy, które wiele mi dały. Chcę powiedzieć, że podjęcie tej terapii i to właśnie tutaj, to naprawdę jeden z moich mądrzejszych wyborów.
Myślę, że ludzie tacy jak ja – przez wiele lat trwający w szponach nałogu, wszyscy którzy na swych twarzach mieliśmy coraz mniej uśmiechu, a coraz więcej grymasów, które go udają – powinni tak jak ja podjąć leczenie w Dobrym Ośrodku, i tak jak ja uwierzyć w jego sens. Wtedy będziecie nie tylko wiedzieć ale również rozumieć sens wszystkiego. Potraficie stawiać swoje granice i szanować granice innych, zmieniać siebie i swoje oczekiwania, a nie próbować zmieniać innych, bo tego zrobić się nie da.
Jeśli ktoś podobnie jak ja próbuje odnaleźć siebie, drogę do trzeźwości i swoje miejsce na ziemi, to warto zatrzymać się na chwilę w Dobrym Ośrodku. Tam można zacząć.
Wszystkim życzę niezwłocznie podjęcia swojej decyzji i powodzenia w terapii.
Wyrazy wdzięczności dla Ciebie Marku i dla Irenki, a także dla Paulinki i Łukasza. Od wszystkich Was coś dostałam i za to serdecznie dziękuję, zabieram to ze sobą. Ufam, że nasza więź prowadzi do wyzwolenia.
Alicja ( w drodze do „Krainy Czarów”)
Lipiec 2017 r.

***

 Do „DOBREGO OŚRODKA” trafiłem przez polecenie koleżanki, której brat był tu wcześniej i po terapii dał sobie radę w nowym życiu.

Mój problem tkwił w alkoholu. Mam 40 lat, myślę, że od 10  byłem alkoholikiem, miałem przerwy w piciu i długie i krótkie. Sam starałem sobie pomóc wiele razy, niestety jak to bywa najczęściej bezskutecznie. Gdy już przeszedłem próg ośrodka, pierwsze dwa dni były strasznie ciężkie dla mnie, nie ze względu na Marka, ale na nową sytuacje w której się znalazłem. Jednak po tych dwóch dniach wszystko zaczęło diametralnie się zmieniać, oczywiście w pozytywną stronę. Dzięki Markowi dostałem „drugie życie”, i cała moja rodzina cieszy się z tego prezentu. Urodziłem się na nowo, dokładnie 24.03.2017. Praca z Markiem to czysta przyjemność, tutaj nic nie trzeba, nikt mnie do niczego nie zmuszał, za nic nie obwiniał, tutaj tylko można stać się lepszym człowiekiem. POLECAM !!!

Oczywiście muszę tu wspomnieć o Pani Irence która dbała tu o mnie , pyszne jedzenie, super warunki, są tu jeszcze dwa koty (Futrzak i Filemon) oraz pies Fergus, który daje dużo radości.

 Pozdrawiam Wszystkich i proponuje nie czekać tak długo jak ja to robiłem, szkoda życia.                                            

Kuba

Ps.

Kiedy przedtem czytałem rekomendacje na stronie Dobrego Ośrodka, to zastanawiałem się, czy Marek sam sobie ich nie pisze, ale teraz wiem, że nie musi tego robić.

***

Zanim trafiłem pod skrzydła Marka moje życie zaczęło tracić jakikolwiek sens. Byłem bardzo zagubiony, a jedyne do czego dążyłem to zdobycie leku, od którego się uzależniłem. Myślę , że słowo „ośrodek” nie jest do końca na miejscu. To miejsce, które staje się Twoim domem, w którym czujesz się jak u siebie, daje poczucie bezpieczeństwa i wyzwala chęć do pracy nad sobą, nie jest jedynie miejscem , w którym odcinasz się od uzależnienia. Przede wszystkim Marek pozwala na nowo odnaleźć siebie i co najważniejsze zacząć siebie lubić. Cały przebieg terapii jest uporządkowany i sensowny, pozwala na wzbudzenie w sobie motywacji do działania. Marek jest bardzo profesjonalny , ma za sobą duuuuuże doświadczenie , jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Bardzo chciałbym żebyście nie myśleli że uprawiam jakąś kryptoreklamę, po prostu zależy mi na tym byście podjęli decyzję o zmianie swojego dotychczasowego życia a pobyt u Marka wam to umożliwi. Totalnie zmieniłem swój system wartości , odzyskałem chęć życia i co najważniejsze mam cel, do którego będę uparcie dążyć. Poza tym , po wyjściu z ośrodka pozostałem w kontakcie z Markiem i wiem ,że gdy przyjdzie chwila kryzysu mogę w każdej chwili zadzwonić, pojechać , napisać , bez cienia wstydu.

Weźcie sprawy w swoje ręce!!! Dobry Ośrodek to idealne miejsce na zmiany, na odnalezienia sensu w życiu, będziecie się czuli jak w domu. W tym wszystkim pomaga również możliwość obcowania ze zwierzętami , które okażą Ci miłość zawsze :))) Gdy to piszę , kręci mi się łezka w oku, bo niezwykle miło wspominam pobyt w Dobrym Ośrodku.

B.C 🙂

***

Zanim przyjechałam na terapię do „ Dobrego Ośrodka”, moje życie było puste i bez sensu. Alkohol zawładnął moim życiem bez reszty. Nie potrafiłam przestać pić, a jak przestawałam to zbyt mocno myślałam żeby się napić. Byłam zagubiona i zmęczona życiem, myślałam że to już zawsze tak będzie. Straciłam nad tym wszystkim kontrolę.

Dzięki temu, że tu trafiłam moje życie nabrało sensu i kolorów. Poczułam, że jestem we właściwym miejscu, nikt mnie tu nie krytykował, nie oceniał. Dzisiaj nie boję się o jutro, wiem że dobrze trafiłam. Dostałam profesjonalne podejście  do problemu, fachową wiedzę od Marka. Dziś jestem pełną energii uśmiechniętą kobietą, która z optymizmem patrzy w przyszłość. 4 tygodnie szybko minęły dzięki mojemu zaangażowaniu i radosnej pracy nad sobą.

Serdecznie dziękuję Markowi za terapię i Irenie, jego żonie, za posiłki i domową atmosferę. Oni w swoją pracę włożyli więcej niż chęć pomocy, trud i wysiłek – przede wszystkim dali mi serdeczność i wiarę w moja wartość i sens mojego życia.

Wiem, że zawsze będę mogła do nich zadzwonić w razie potrzeby, o każdej porze dnia i nocy. Wyjeżdżam ale dostałam dużo cennych wskazówek na dalsze moje trzeźwienie . Spotkałam tu samą siebie i było to dobre spotkanie i nie muszę już nigdzie i przed nikim uciekać. Szkoda życia na ucieczki do nikąd.

Polecam „ Dobry Ośrodek” z całego serca – to dobre miejsce na dobry początek pozytywnych zmian i redukcji szkód.

Pola

***

Od 25 lat próbowałem na różne sposoby kontrolować swoje picie, ponieważ nie pozwalało mi ono normalnie żyć. Próby te dawały jako takie efekty na jakiś czas, końcówka jednak zawsze była taka sama: coraz częstsze zapicia, ciągi, odtruwania. Podejmowałem jednak kolejne próby, powtarzając sobie, że przecież tyle mam do stracenia: pracę, dziewczynę, dzieci, dobrą relację ze starzejącą się matką i resztą rodziny – dla nich muszę przecież żyć i funkcjonować! Marek uświadomił mi, że na tej liście zabrakło najważniejszej osoby, dla której warto, bym nauczył się utrzymywać trzeźwość – mnie samego. I poprowadził mnie w ciągu miesięcznej terapii ku zrozumieniu siebie, rozpoznaniu przeżytych w dzieciństwie traum i wybaczeniu ich sprawcom.

U Marka podjąłem kolejną próbę życia w trzeźwości – czas pokaże, na ile skuteczną. Jednego jednak jestem pewien: nigdy nie podejmowałem tej walki z równie silną determinacją własną i… z równie spokojnym sumieniem.

S., dziennikarz.

***

Pobyt w Dobrym Ośrodku uświadomił mi, że mogę żyć na trzeźwo; ponadto zmienił moje podejście do wielu spraw: na przykład do spraw relacji z innymi. Teraz wiem że powinienem być bardziej asertywny. Ponadto wyedukował mnie w wielu dziedzinach np. kolory czy przepływ energii. Po pobycie w Dobrym Ośrodku mogę pewnie ruszyć dalej w świat.

Jarek

***

Chciałabym się podzielić swoimi refleksjami na temat mojego pobytu w „Dobrym Ośrodku”, który jest nie tylko dobry z nazwy. Spędziłam tutaj cztery tygodnie i nigdy, mimo wcześniejszych prób, nie dostałam tak wiele: wiedzy o swojej chorobie i jak sobie radzić w trzeźwym życiu, wsparcia i motywacji. Dziękuję Marku za wszystko, Tobie Irenka także. Dziękuję za wspaniałą terapię, pyszne jedzenie, cudowną opiekę i wsparcie. Dziękuję Wam całej Waszej rodzinie.

Jowita

***

Dobry Ośrodek:  a recommendation

I had an alcohol problem since early youth and started working on it systematically in 2007, with considerable successes but without a consistent vision of a life without of alcohol, which resulted in periodic relapses, going from bad to worse.  Last October, after a serious bike accident and three days in a detox facility, I felt my problem needed more attention than it had received and I spent a month working on it with Marek.  This was a great idea.  I am now full of energy and hope, as well as specific knowledge about situations I need to avoid or control. Marek made it natural for me to open up and induced a deep soul-searching. If it was not always easy, it was worth a lot—and easy things are not, as a rule.  Being there with other patients and working with them at sessions was invaluable.  We developed a mutual  understanding and a deep sense of common goal which helped a lot during my stay there and remains with me ever since.  I took home a natural way of thinking about my problem, about alcohol in general and, even more broadly, about life.  I am coming back for a boost this summer.  Not only to visit my therapist, but also to visit friends:  Marek and Irena, to enjoy staying with them. Marek helped me get back on my feet.  If you are prepared to finally deal with you addiction, Dobry Ośrodek is the place.   I recommend it in strongest possible terms.

J., mathematician

***

I have come to the Dobry Ośrodek after 40 years of drinking, keeping some control, but on the verge of losing the control totally. I was thus diagnosed “alcoholic in spe”. Ośrodek was recommended to me by one of my best friends who spent a month with Marek earlier. I had a lot of doubts how would it work. I am a theoretical physicist, a very rational person, and in short psychology, emotions and feeling were not my province. Amazingly, Marek immediately knew how to stimulate my appropriate attitude to the therapy, so that at the end the month in Ośrodek has changed totally my life. Not only I stopped drinking, but I have changed in psychological, emotional and every sense. Marek, thank you very much for everything!

Maciek L.

***

Przyjechałem do Dobrego Ośrodka po 40 latach picia z zachowaniem częściowej kontroli, ale na krawędzi całkowitej jej utraty. Zostałem zatem zdiagnozowany przez Marka jako „alkoholik in spe”.  Ośrodek polecił mi jeden z moich najlepszych przyjaciół, który spędził wcześniej miesiąc z Markiem. Miałem mnóstwo wątpliwości, jak to wszystko pójdzie. Jestm z zawodu fizykiem teoretykiem, osobą bardzo racjonalną i mówiąc w skrócie psychologia, emocje i uczucia nie były moją specjalnością. Marek w niesamowity sposób natychmiast znalazł sposoby, aby wykrzesać ze mnie odpowiednie nastawienie do terapii. W rezultacie miesiąc w Ośrodku całkowicie odmienił moje życie. Nie tylko przestałem pić, ale zmieniłem się kompletnie w sensie psychologicznym i emocjonalnym.  Marku, dziękuję Ci z całego serca za wszystko!

Maciek L.

***

Mój problem alkoholowy zaczął się jakieś osiem lat temu. Stopniowo, z roku na rok przybierał na sile, aż w końcu poczułem, że sięgam dna. Zacząłem przepijać życie, relacje z rodziną, własną wartość i szacunek do siebie. Próby odstawienia alkoholu nic nie dawały na dłuższą metę. Z polecenia mojej terapeutki postanowiłem wypróbować „Dobry Ośrodek”, choć byłem w stanie apatii i nie wierzyłem, że dam radę i uda mi się żyć bez alkoholu. Teraz, gdy przeszedłem miesięczny program terapii, czuję się jakbym zaczął żyć od nowa, z czystą kartą, pogodzony ze sobą, pogodzony z przeszłością i z ulgą wybaczenia sobie i innym. Odnalazłem sens istnienia, mam plan na przyszłość, a życie stało się ŻYCIEM, a nie konieczną egzystencją. Jako niepijący alkoholik muszę przyznać, że po terapii u Marka naprawdę da się żyć na trzeźwo. Warto włożyć serce w pracę nad sobą, aby odnaleźć siebie pod powłoką nałogu. Dziękuję Marku!

Tomek

***

My first opinion of Marek’s project was that it was a very friendly and warm atmosphere. I learnt a lot here, the most important thing that I learnt was the hierarchy of values, which taught me self-respect and that truth, love and trust were the most important aspects of my life. With these values in place I learnt that if I put these aspects of my life into action that I will live a long and successful life. Thanks to Marek’s project I feel now that I can get on with my life without having the burden of wanting drugs.

Darius

***

Mój problem z lekami zaczął się właściwie 15 lat temu. Problemy ze snem spowodowały, że dzięki lekom chciałem spać cały czas.Byłem na kilku odwykach, pomagało mi wielu pseudo specjalistów jednak czułem, że znikąd nie mogę uzyskać odpowiedniej formy pomocy. Poszukując trafiłem na Dobry Ośrodek. Uzyskałem pozytywne polecenie, więc spróbowałem. Nie tylko pozbyłem się moich problemów, ale zmieniłem całe swoje życie. Po terapii jestem szczęśliwym aktywnym człowiekiem. Odnalazłem sens, a lata spędzone w narkotycznym śnie uważam za masę straconego czasu.

Marku serdecznie dziękuję. (grudzień 2013)

***

Pobyt w Dolinie całkowicie odmienił moje życie i nadał mu sens. Nie znam lepszego ośrodka w Polsce i wybitniejszego terapeuty niż Marek Zygadło. Ten człowiek zasługuje na pełne uznanie i szacunek za fenomen swojej pracy. Ludzie często zadają pytanie jaka jest recepta na sukces w życiu? Sukces jest wynikiem planowania, uczenia się, kierowania oraz dążenia do celu. Trzeba też być we właściwym czasie we właściwym miejscu i spotkać właściwego człowieka. Dla mnie miejscem tym okazał się Dobry Ośrodek, a tym człowiekiem Marek Zygadło. Dzięki terapii mogę powiedzieć, że naprawdę warto żyć i cieszyć się trzeźwym życiem.

Polecam i pozdrawiam!

Wojciech  Olszański

***

Od wielu lat podziwiam pana Marka Zygadło znajdując inspirację w jego wizjonerstwie i pionierskich działaniach na niwie integracji psychoterapii redukcji szkód oraz ograniczenia używania środków psychoaktywnych. Nasza dotychczasowa współpraca obejmowała przygotowanie oraz prowadzenie szkolenia z dziedziny zintegrowanej psychoterapii redukcji szkód dla specjalistów z tej dziedziny. Przyglądałem się pracy Marka z uczestnikami kursu oraz personelem, i pozostaję pod wrażeniem jego umiejętności zrozumienia sytuacji drugiego człowieka i wspomagania go w dalszym rozwoju. Zwiedziłem prowadzoną przez niego instytucję i nadal pozostaję pod jej wrażeniem, ponadto przyglądałem się temu jak tworzył jedną z niewielu organizacji umiejących faktycznie integrować działania spod znaku harm reduction z pełnym spektrum terapii uzależnień obejmującym wymianę igieł i strzykawek, drop-in center, psychoterapię redukcji szkód, detoks medyczny, ośrodki rehabilitacyjne, terapię substytucyjną dla osób uzależnionych od opiatów, wspólnoty terapeutyczne ośrodki stacjonarne oraz opiekę postrehabilitacyjną. Jego program powinien służyć za wzór do nauki i model do powielania na całym świecie. W działalności, którą prowadzimy – Marek jest liderem na skalę światową; to człowiek, który pracuje z wielką pasją i odważnie podnosi jakość leczenia osób doświadczających problemów związanych z nadużywaniem narkotyków, a ponadto jest człowiekiem niezwykłym, twórczym i wspaniałym a także bardzo dobrym przyjacielem. Polecam Marka szczerze i bez jakichkolwiek zastrzeżeń.

dr Andrew Tatarsky
Centrum na rzecz Optymalnego Życia / www.andrewtatarsky.com
303 Fifth Avenue, Suite 1403 / New York, NY 10016 / 212-633-8157

***

„Byłem w wielu miejscach, gdzie szukałem pomocy. Dużo jest ośrodków, gdzie terapia jest realizowana przez społeczności terapeutyczne, pracę fizyczną, kontrolę itp., efekty takiej pracy nie są zadowalające, mało tego – pacjentom odechciewa się leczyć ze względu na słabą ofertę terapeutyczną i odgórne traktowanie ich.  Zdecydowanie jest to pierwszy ośrodek, gdzie nie musiałem udawać kogoś innego i mogłem podąć uczciwą terapię.        W Polsce jest niestety coraz mniej takich miejsc, ja miałem szczęście, że spotkałem właściwego człowieka w trudnym okresie mojego życia. Marek Zygadło jest wspaniałym terapeutą, profesjonalnie podchodzi  do sprawy uzależnienia, jak i pomógł mi w wielu innych aspektach życia  dotyczących min. spraw z przeszłości i obszarów  nie ponazywanych problemów, które każdy z nas ma. Nigdzie indziej nie znalazłem tak szerokiej oferty terapeutycznej i nie spotkałem się z tak dużym i szczerym zaangażowaniem w pracę terapeuty.”

Dobry Ośrodek  27 marca 2013 r.                                        były Pacjent 

 

***

Pobyt w Dobrym Ośrodku

pokazał mi, że w okresie mojego życia kiedy zażywałem  środki  psychoaktywne, zatraciłem się do tego stopnia, że nie wiedziałem kim jestem. Picie, branie i granie już nic mi nie dawało, męczyło mnie.  Byłem w innym świecie, który sam sobie zafundowałem, w świecie marzeń nie do zrealizowania. Nie czułem gruntu pod nogami. Byłem oderwany od rzeczywistości. Nie wiedziałem kim tak naprawdę jestem. Co jest dobre, a co złe? Czym jest prawda, a czym kłamstwo? Nic nie wiedziałem.  Nie miałem własnego zdania. Czułem, że ktoś kieruje moim życiem.  Chciałem każdemu dać szczęście, którego nie zaznałem. Szukałem miłości, której sam nie umiałem dawać. Teraz czuję i wiem, że mam wartość, dzięki której chcę z trzeźwym umysłem poprawić jakość swojego życia. Chcę cieszyć się każdym dniem. Realizować swoje cele  i troszczyć się o swoje zdrowie.  Teraz jestem pewien, że stąpam po drodze, z której kiedyś zboczyłem.  Z bagażem doświadczeń i z nowymi przydatnymi kierunkowskazami, które poznałem w Dobrym Ośrodku. Chcę kroczyć po niej uważnie, pewnym krokiem. Przede mną długa podróż, której końca nie znam. 

Szczerze polecam! Pozdrawiam,                                                                                                                                                                           Robert (alkoholik, narkoman, uzależniony od gier komputerowych).

***

Moja ocena terapii w Dobrym Ośrodku

Świadomie i z pełną determinacją przyjechałem do  Dobrego Ośrodka by poprzez terapię zredukować szkody powstałe w moim organizmie na skutek mojego nadużywania alkoholu. Ośrodek położony jest w bardzo spokojnym, pięknym i urokliwym miejscu z własnym mikroklimatem spodobał mi się bardzo. Potrzebowałem miejsca, w którym znalazłbym ciszę, wewnętrzny spokój i czas na refleksję. Moją terapię poprowadził doświadczony terapeuta z dużym stażem pracy z osobami uzależnionymi. 

W opracowanym przez Ciebie własnym systemie terapeutycznym zauważyłem twoje bardzo skuteczne podejście do pracy, zaangażowanie, nie oceniałeś mojego postępowania, nie krytykowałeś, nie zawstydzałeś, a wszystkie moje problemy nie stały się publiczną tajemnicą.  Twoja terapia pomogła mi poznać siebie, zajrzeć w głąb mojej duszy, określić moje problemy i sposób ich rozwiązywania, a nawet pokochać samego siebie, takiego jaki jestem; mówię co myślę, piszę co mi serce podpowiada. Ustalenie hierarchii moich wartości i celów życiowych pozwoliło mi uwierzyć w siebie, umocniło w przekonaniu, że jestem wartościowym człowiekiem.  Atmosfera panująca w tym domu również przyczyniła się do poprawy mojego samopoczucia. Pod troskliwą opieka Pani  domu wspaniałej i smakowitej kuchni, wróciła mi sprawność fizyczna, a za sprawą wszystkich domowników, z których każdy jest po trosze terapeutą, sprawność psychiczna. Powrócił dobry humor i zabawa, jestem uśmiechnięty i zadowolony, wróciła mi radość życia.  Z takim bagażem wiadomości i wiedzy na temat mojego uzależnienia z żalem opuszczam Dom, dom do którego chętnie się wraca by miło i konstruktywnie spędzić czas, ale pozytywnie nastawiony do dalszego życia i wiem, ze muszę wytrwać w moim postanowieniu.  Za to wszystko co zrobiliście dla mnie serdecznie dziękuję.

28.07.2012 r. Dolina Bedkowska – Sokolica

 „maf”

***                                                                                                                                                                                                                       Olsztyn 28.08.2012 r.

Nie znam Dobrego Ośrodka, ale od wielu lat znam Marka Zygadło i dla tego jestem głęboko przekonany, że jeżeli on prowadzi ośrodek terapii to jest to bez wątpliwości dobry ośrodek. Moja znajomość z Markiem zaczęła się końcem ubiegłego wieku, była burzliwa i pełna zawirowań. Jego osoba budziła u mnie skrajne uczucia – od bezkrytycznego uwielbienia i uznania za życiowego przewodnika, po nienawiść i krytykę całego postępowania. Myślę, że takie skrajności są częste w relacjach terapeuta-pacjent.

Po latach widzę, jak wiele od Niego otrzymałem i jaki miał wpływ na moje życie. Wiem z wielu przykrych doświadczeń, jak trudne jest radzenie sobie z uzależnieniem i jak wielką wagę ma indywidualne podejście do osoby zwracającej się o pomoc.

Zawsze będę pamiętał, jak olbrzymi wkład w moje obecne trzeźwe życie i godną starość wniósł Marek Zygadło i dla tego z całym przekonaniem polecam Dobry Ośrodek.

P.S.: Na dowód, że nie piszę zdawkowej reklamówki na jakiekolwiek zamówienie, a ze szczerej potrzeby serca i resztek rozumu, których nie zżarł alkohol nie chcę pozostać anonimowy, a wszystkich rozważających możliwość skorzystania z pomocy Dobrego Ośrodka proszę o kontakt.

Paweł Dura,

E-mail:  paweldeu123456@gmail.com

Tel.    513892274

Kontakt z Dobrym Ośrodkiem: 

Marek Zygadło tel.: 517 660 422, mail: marekzygadlo@dobryosrodek.pl